Bežecká liga 2022, Ludanice

Ako vznikol tento nápad? Niekoľko bežcov sme sa dali dokopy a spolu začali behať či už v lesoch pod Tribečom, popri rieke Nitre, po poľných a lesných cestách v okolí. Behali sme trasy, ktoré už mal niekto z nás overené, alebo sme skúšali nové či už kratšie, alebo dlhšie a často aj strmšie trasy. V zime často aj v mínusových teplotách, ale ani to nás neodradilo od obrovského množstva nabehaných km.

Jedného dňa sme sa ocitli na altetickej dráhe v areály základnej školy Ludanice. Po nejakých intervalových behoch, ktoré sme si obľúbili a zopárkrát ich tu odbehli, prišiel nápad spraviť z toho pravidelné bežecké podujatie pre deti aj dospelých, s cieľom pritiahnuť čo najviac ľudí k pohybu a zdravému životnému štýlu.

Starosta obce Matúš Dočkalik bol veľmi nápomocný nielen s organizáciou bežeckých pretekov v Ludaniciach, ale aj s vybavovaním partnerov bežeckej ligy. Nebolo to jednoduché, mnoho z oslovených firiem na naše e-maily ani neodpovedalo. Našli sa však aj také, ktoré nás bez váhania podporili, čo si veľmi vážime a aj vďaka nim sme sa dostali do bodu, kedy je spustenie pretekov otázky zopár dní.

Na obecnom úrade v obci Ludanice sa uskutočnilo koncom marca pracovné stretnutie športovcov – bežcov so starostom, aby sme sa porozprávali a dohodli na detailoch. Diskusia bola veľmi plodná, všetci zúčastnení pridali svoje postrehy a spoločne sme sa zhodli na názve, ako aj dĺžke trasy pre jednotlivé kolá bežeckej ligy, ktorá sa bude konať vždy v prvú stredu v mesiaci o 17:00 hod.

Názov RUN1500M vyjadruje dĺžku preteku, na okruhu s dĺžkou 215m sa bude behať 7 kôl. Deti do 6.r môžu behať spolu s rodičmi 1 okruh a žiacke kategórie do 10r. si odbehnú 2 kolá. Pre tínedžerov a dospelých je určená 1500m trasa. Čo sa týka povrchu atletickej dráhy, je to antuka a boli spravené základné pracovné úpravy, aby mali bežci čo najlepšie podmienky pre zlepšovanie svojich výkonov.

 

Atletická dráha v areály ZŠ, Ludanice

Tešíme sa na Vás od apríla do októbra 2022, vždy prvú stredu v mesiaci o 17:00 hod.

Organizátori:

Obec Ludanice a Strong&Fit